Język angielski – zdążyć przed maturą!

1Gdy tylko zgasną światła dekoracji studniówkowych, maturzyści zabierają się do nauki. Przynajmniej oficjalnie tak się uważa, choć większość po latach wspomina, że na naukę najwięcej czasu poświęcało się na tydzień przed planowanymi egzaminami. Najwięcej trudności maturzystom sprawia nauka matematyki, a także języków obcych. Najpopularniejszym i najczęściej wykładanym językiem jest u nas angielski. Aby dobrze przygotować się do matury zarówno pisemnej, jak i ustnej, trzeba zainwestować w naprawdę świetne pod kątem merytorycznym podręczniki szkolne. Skąd takowe brać i na jakie tytuły warto zdecydować się bez nadmiernego grzebania w księgarniach internetowych oraz tradycyjnych? Repetytoriów z języków obcych znajdziemy mnóstwo, ale nie każde solidnie przygotuje maturzystę do egzaminów końcowych oraz na studia. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie zakup „Repetytorium z języka angielskiego” napisanego przez duet Lynda Edwards oraz Marta Rosińska. Wielu anglistów nauczających młodzież w liceach oraz technikach na każdym kroku poleca właśnie tą pozycję. Dlaczego?

Angielski naprawdę nie gryzie!

Poziom podstawowy oraz rozszerzony naprawdę gwarantuje solidne przygotowanie do egzaminów. Skorzystają na tym zarówno maturzyści przymierzający się do pójścia na studia ściśle związane z językiem angielskim, jak i osoby pragnące jedynie zaliczyć ten język na przyzwoitym poziomie, jednocześnie nie wiążąc z nim dalekiej przyszłości. Z drugiej jednak strony, przecież wszyscy dobrze wiemy, że znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach otwartych granic otwiera także wszelkie drzwi, choćby w temacie poszukiwania pracy za granicą. Z pomocą repetytorium można:

  • usystematyzować wszelkie znajomości zdobyte na przestrzeni lat,
  • utrwalić liczne zasady gramatyczne, by mówić i pisać jeszcze lepiej,
  • poprawić akcent w mówieniu,
  • zredukować do minimum błędy w pisaniu,
  • nauczyć się stosować wszelkie szyki i czasy w praktyce,
  • stworzyć klucz do wszelkich form wypowiedzi po angielsku,
  • doskonalić się w ćwiczeniach o różnej tematyce.

Nie tracić czasu!

Zamiast buszować w dziesiątkach podręczników do nauki języka angielskiego, lepiej zdecydować się na jedno porządne, ale skutecznie opracowane repetytorium. Niniejsza publikacja zdecydowanie należy do tego typu materiałów poddających dotychczas przerobiony program swoistej syntezie. Nawet wiele lat po maturze zdarzyć się może, że będziemy chcieli odświeżyć naszą wiedzę, przypomnieć słownictwo oraz prawidłowy szyk w zdaniach. Repetytorium to czeka w każdej chwili na to, aby odkryć je zupełnie od nowa! Takie książki językowe zawsze już pozostają aktualne!